Vertpol
Aktualnie znajdujesz się na:Strona głównaOfertaŻaluzje pionowe (Verticale)

Żaluzje pionowe (Verticale)

 • To praktyczne i nowoczesne rozwiązanie w zakresie osłon przeciwsłonecznych, idealnie spełniające funkcję zasłon w gabinetach, biurach, bankach czy domach.

  Dzięki szerokiej palecie materiałów posiadających różne właściwości, bogactwie kolorów  oraz wzorów możemy nie tylko skutecznie chronić pomieszczenia przed promieniami słonecznymi,  ale również aranżować ich wystrój.

  Ich atutem jest możliwość precyzyjnej regulacji  kierunku i ilości padającego światła dzięki obrotowym, pionowym lamelom zamocowanym do  aluminiowej szyny z mechanizmem sterującym. Lamele obraca się za pomocą łańcuszka koralikowego, natomiast przesuwa się przy pomocy sznurka. Możliwe jest też sterowanie elektryczne. Szynę można przymocować do wnęki okiennej lub sufitu na klipsy mocujące oraz do ściany za pomocą kątowników regulowanych.

  Żaluzje pionowe mogą być stosowane do podziału pomieszczeń oraz oddzielania stanowisk pracy.

   

  ·         Żaluzje pionowe tekstylne

  Ten typ żaluzji pionowych jest najczęściej stosowany w pomieszczeniach biurowych. Duża kolekcja tkanin dostępna w szerokiej gamie wzorów i kolorów pozwala na wykonanie przepięknych aranżacji wnętrz . Ciekawy efekt dekoracyjny można uzyskać poprzez stosowanie kombinacji dwóch lub więcej kolorów lamel.  Żaluzje wykonane są z materiałów poliestrowych i włókien szklanych. Wszystkie posiadają atest higieniczny, a niepalne atest niepalności.   Szerokość pasów tkaniny może wynosić 89 mm lub 127 mm.

  ·         Żaluzje pionowe PCV

  To doskonała alternatywa dla żaluzji tekstylnych. Rozwiązanie to jest powszechnie w USA i Kanadzie oraz w niektórych państwach w Europie.  Żaluzje te są idealne do utrzymania w czystości, co w porównaniu do żaluzji tekstylnych stanowi ich wielką zaletę. Wystarczy woda z łagodnym detergentem aby lamele  wyglądały jak nowe. Mogą mieć różne kolory od strony wewnętrznej i biały od strony zewnętrznej, dzięki czemu okna budynku z zewnątrz wyglądają jednorodnie. Nie pochłaniają kurzu, wilgoci i zapachów. Bardzo skutecznie zaciemniają pomieszczenie.

  ·         Żaluzje pionowe drewniane

  Występują w dwóch systemach – 89 mm i 127 mm.

  W systemie 89 mm wykorzystuje się lamele wykonane z litego drewna, pokryte laminatem imitującym barwę i strukturę różnych gatunków drewna. Mogą być ciekawą dekoracją wnętrz.

  W systemie 127 mm lamele wykonane są z cienkich, poziomych listewek przeplatanych nitką. Po zamknięciu nie powodują całkowitego zaciemnienia, dzięki czemu otrzymujemy przyjemne rozproszone światło.

  ·         Żaluzje pionowe Strings

  To  wolnowiszące sznurki połączone w lamele o szerokości 89 mm i długości do 3 m. Możliwość tworzenia niepowtarzalnych kompozycji kolorystycznych nadaje wnętrzom niepowtarzalny klimat . Zaletą tego systemu jest możliwość swobodnego przechodzenia miedzy wiszącymi sznurkami.